درون زیبا
 
قالب وبلاگ
لینک های مفید

حمام

حمام فضایی خصوصی است که آخر شب یا اول صبح با خود خلوت می کنیم، جایی که باید برای استراحت پیش از خواب در آن احساس آسودگی کنیم و در آغاز روز جدید برای رویارویی با هر چالشی کاملا تمیز و آماده باشیم.

حمام کوچک سبب می شود شما نسبت به بدن خود عمیق تر فکر کنید. نور درخشان و آیینه بزرگ به توهم فضا می انجامد و سبب می شود افق دیدتان گسترش یابد.

حمام محلی برای شست و شو و پاک کردن است پس باید تمیز، ساده و دارای تهویه هوای مناسب باشد یک حمام خوب علاوه بر داشتن یک تهویه و نور مناسب باید در یک گوشه خلوت از خانه و دارای کمترین وسایل باشد و در بهترین حالت باید تا حد ممکن در محلی دورتر از آشپزخانه قرار گیرد. حمام، هر کجا قرار دارد باید کارایی موثری داشته باشد زیرا جریان آب، زندگی بخش و به طور نمادین هم به لوله کشی داخلی خانه و هم طبق جریان بگوآ به جریان ثروت و فرصت ها متصل است، مشکلات لوله کشی اثر مستقیم بر سلامتی و وضعیت مالی شما دارد.

این اتاق جای ایده آلی است برای قرار دادن بزرگ ترین آیینه شما، بنابراین اگر روحیه تان اجازه می دهد، تا حد امکان بلندپروازانه فکر کنید. این سبب می شود انرژی تان را که هنگام خواب بتدریج کاهش یافته بود، در روز بعد تقویت کند.
توصیه هایی برای حمام

- دقت کنید که کار لوله ها خوب انجام شود، چکه نکنند و فشار آب خوب باشد. شیری که چکه می کند، هر چند کم، می تواند نشان از تضعیف مالی شما باشد.

- لوله کشی مناسب خانه، بازتاب سلامت حمام شما نیز هست. اگر آنها مشکلات فیزیکی دارند، همزمان با رفع اشکالات لوله کشی خانه، مسایل و مشکلات ارتباطی و عاطفی خود را نیز دسته بندی کرده و به حل آنها اقدام کنید.

- از شکل های سه گوش، لبه ها و گوشه های تیز و مواد فلزی سرد یا خشن پرهیز کنید. وقتی لخت و آسیب پذیر هستید می توانند سبب ناراحتی شما شوند. آویزان کردن حوله های نرم در حمام به گرمای آن کمک می کند و باعث احساس راحتی و اطمینان خاطر شما می شود.

- در صورتی که توالت مجاور آشپزخانه باشد، یک سرامیک تزیینی بین آنها آویزان کنید تا میان دو انرژی متفاوت تعادل برقرار کند.


- مربع های آیینه ای می تواند مشکلات جدی به وجود آورد چون تصویر شما را تکه تکه کرده و اثر آزاردهنده ای دارند.

- انرژی از حمام می گریزد، بنابراین بهتر است حمام در کنار درب ورودی یعنی جایی که چی بسیار فعال است و بیشترین نیرو را دارد نباشد. همچنین خانه «باد» یا مرکز خانه جای ایده آلی برای حمام نیست، اما اگر ناگزیر حمام شما در این خانه های بگوآ قرار دارد آیینه کوچک محدبی روی سطح بیرونی در آویزان کنید تا مانع خروج و هدر رفتن انرژی شود، اطراف توالت گیاهان عمودی گذاشته و درب توالت بسته باشد.

- در حمام به طور روزانه و مرتب از آیینه استفاده می کنیم بنابراین خیلی مهم است تصویری که می بینید واقعی باشد. دقت کنید که آیینه تمیز و طوری نصب شده باشد که خود را هرچه کامل تر ببینید یعنی شکسته نباشد. در غیر این صورت بر تندرستی شما تاثیر گذاشته و برآشفتگی و بی تصمیمی می افزاید.

- گیاهان بلند عمودی با انرژی فزاینده و تقویت کننده به مقابله با اثرات منفی در حمام می روند. پنجره ها نیز برای تهویه هوای حمام مفیدند و با دیدن منظره بیرون و عناصر جهان طبیعی به ما کمک می کنند. آیینه این اثرات مثبت را دو چندان می کند. با این حال رو به آیینه ایستادن مشکلاتی نیز پدید می آورد. اگر تصویر شما در بی نهایت ضرب شود چه حالت بدی ایجاد می شود؟ اما قرار دادن یک گل ارکیده تاثیر اصلاحی بر این وضعیت دارد و همچون حفاظی به مقابله با آن می رود. اگر چه می توان پرده کرکره ای کشید تا فضا را احاطه کرد اما عموما بهتر است حمام دور از پنجره قرار گیرد.

- ترکیب شاد مربع ها و دایره ها سمبل توازن میان زمین و آسمان است. آیینه های بزرگ در حمام هایی که پنجره به بیرون ندارند فضا را گسترش می دهند. آویزان کردن عکس، نقاشی یا چیزی طبیعی در مقابل خود اثر مشابهی دارد.فنگ شویی به زبان ساده

برچسب‌ها: فنگ شویی
[ جمعه سوم آذر ۱۳۹۱ ] [ 11:5 ] [ s ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

لینک های مفید
امکانات وب